Medycyna podróży, medycyna tropikalna
Wszyscy przyjmujący w Poradni lekarze rekomendują się certyfikatem wydanym przez w/w Instytut Medycyny Tropikalnej w Gdyni.
Podczas konsultacji lekarz zapoznaje się z planem podróży i jej charakterem ( wyjazd zorganizowany, podróż samodzielna). W zależności od wieku , przebytych dotychczas szczepień, biorąc pod uwagę przewlekłe schorzenia i przyjmowane leki ( bywa, że istnieją przeciwwskazania do szczepień) lekarz ustala indywidualny grafik szczepień. Pierwsze szczepienia odbywają się w dniu wizyty, następne dawki zgodnie z ustalonym grafikiem.
W ramach wizyty pacjent informowany jest o zagrożeniach epidemiologicznych w rejonie do którego się udaje, otrzymuje wykaz wyposażenia apteczki oraz recepty na potrzebne leki
Szczepienie jest działaniem medycznym i jak przepisanie leków, podanie leków dożylnie czy domięśniowo i odbywa się wyłącznie na zlecenie lekarza.
Każdorazowe szczepienie musi być więc poprzedzone badaniem lekarskim z wpisem o braku przeciwwskazań do szczepienia (zaświadczenie jest ważne 24 godziny)
Pacjent otrzymuje „żółtą książeczką” gdzie są wpisane wszystkie przebyte szczepienia (nie pobieramy dodatkowej opłaty za wydanie książeczki)
W naszej placówce jest możliwe szczepienie p/ko następującym chorobom
wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, cholera, japońskie zapalenie mózgu, Błonica , tężec, krztusiec, polyomielitis, żółta gorączka,
Szczepionki są przechowywane w specjalnej lodówce z 24 godzinnym monitorowaniem temperatury.
KONTAKT
ul. Pułaskiego 26C lokal 2, 15-337 Białystok, podlaskie
PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14
Tel. +48 538 306 853 Tel. +48 881 670 007 Tel. 85 87 300 70,
ul. Pułaskiego 26C lokal 2, 15-337 Białystok, podlaskie
PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14
