Medycyna Podróży, Medycyna Tropikalna

2019-10-07T19:31:07+00:00

Medycyna podróży, medycyna tropikalna

Wszyscy przyjmujący w Poradni lekarze rekomendują się certyfikatem wydanym przez w/w Instytut Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Podczas konsultacji lekarz zapoznaje się z planem podróży i jej charakterem ( wyjazd zorganizowany, podróż samodzielna). W zależności od wieku , przebytych dotychczas szczepień, biorąc pod uwagę przewlekłe schorzenia i przyjmowane leki ( bywa, że istnieją przeciwwskazania do szczepień) lekarz ustala indywidualny grafik szczepień. Pierwsze szczepienia odbywają się w dniu wizyty, następne dawki zgodnie z ustalonym grafikiem.

W ramach wizyty pacjent informowany jest o zagrożeniach epidemiologicznych w rejonie do którego się udaje, otrzymuje wykaz wyposażenia apteczki oraz recepty na potrzebne leki

Szczepienie jest działaniem medycznym i jak przepisanie leków, podanie leków dożylnie czy domięśniowo i odbywa się wyłącznie na zlecenie lekarza.

Każdorazowe szczepienie musi być więc poprzedzone badaniem lekarskim z wpisem o braku przeciwwskazań do szczepienia (zaświadczenie jest ważne 24 godziny)

Pacjent otrzymuje „żółtą książeczką” gdzie są wpisane wszystkie przebyte szczepienia (nie pobieramy dodatkowej opłaty za wydanie książeczki)

W naszej placówce jest możliwe szczepienie p/ko następującym chorobom

wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, cholera, japońskie zapalenie mózgu, Błonica , tężec, krztusiec, polyomielitis, żółta gorączka,

Szczepionki są przechowywane w specjalnej lodówce z 24 godzinnym monitorowaniem temperatury.

dr n.med. Tomasz Szulżyk

Tel. +48 881 670 007
ul. Kazimierza Pułaskiego 35, 15-337 Białystok

PN-PT: od 8 do 20
SOB: od 8 do 14