Leczenie bólów kręgosłupa
Jedną z najczęściej występujących dolegliwości wśród większości Polaków są powtarzające się bóle kręgosłupa. Wśród głównych przyczyn takiego stanu rzeczy wymienia się głównie brak aktywności ruchowej, siedzący tryb życia, otyłość czy też nieprawidłowe podnoszenie ciężarów w pracy. W przypadku odczuwania silnych dolegliwości pleców zwykłe lekarstwa mogą nie wystarczyć. Drastyczne metody w postaci operacji, choć zazwyczaj skuteczne, wiążą się z długą rehabilitacją oraz dochodzeniem dla pełni sił. Dlatego wiele osób decyduje się na rozwiązanie pośrednie, czyli blokadę przeciwbólową kręgosłupa.
Dlaczego pojawia się ból kręgosłupa?
Jak powszechnie wiadomo, kręgosłup składa się z 5 odcinków, a każdy z nich narażony jest na działanie bardzo dużych obciążeń pleców powstałych np. podczas chodzenia czy biegania. Niemniej w ostatnim czasie mniejsza aktywność fizyczna Polaków w połączeniu z coraz częściej występującym trybem siedzenia sprawia, że układ kostny oraz mięśniowy słabnie i staje się bardziej narażony na różnego rodzaju kontuzje czy urazy. Wśród przyczyn występowania bólu podaje się również zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowo-krzyżowego oraz kręgosłupa.
Czym jest blokada przeciwbólowa kręgosłupa?
Jest to jedna z metod stosowanych w przypadku leczenia bólów kręgosłupa. Polega ona na precyzyjnym oraz bezpośrednim podaniu w formie zastrzyku preparatu o silnych właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych w miejsce wystąpienia dolegliwości. Zabieg ten przeprowadza się na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań m.in. tomografii komputerowej czy też badania USG.
Blokada przeciwbólowa jako metoda leczenia bólu pleców
O takim sposobie leczenia musi zadecydować lekarz. Zabieg ten można przeprowadzić w prowadzonej przez nas placówce medycznej. Wykonujemy blokady przeciwbólowe stosowane w bólach kręgosłupa. Zastosowanie opisywanej metody odbywa się pod ścisłą kontrolą aparatu do badań USG. Podajemy leki, których zadaniem jest zmniejszenie dolegliwości pleców w odcinku lędźwiowym po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego.
Tel. +48 538 306 853 Tel. +48 881 670 007 Tel. 85 87 300 70,
ul. K. Pułaskiego 35, 15-337 Białystok, podlaskie
PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14

KONTAKT
ul. K. Pułaskiego 35, 15-337 Białystok, podlaskie
PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14