Herbak

Alergologia

2022-04-29T17:31:01+00:00

Alergologia

W ciągu ostatnich 40 lat obserwujemy gwałtowny wzrost liczby zgłaszanych alergii. Coraz więcej osób skarży się na problemy z oddychaniem, ciągły katar i nieustanne kichanie. Do lekarzy przychodzą też osoby, które zaobserwowały u siebie nietypową reakcję skórną lub cierpiące na problemy z układem pokarmowym. Leczeniem uczulenia zajmujemy się również w Centrum Medycznym Pułaskiego w Białymstoku.

Alergolog w CM Pułaskiego Białystok

Naszym celem jest pomoc pacjentom w diagnozowaniu i leczeniu wszystkich typów alergii: wziewnej, pokarmowej, kontaktowej czy tej powodowanej przez leki. Nadwrażliwość na różnego rodzaju substancje występujące w przyrodzie to problem dotykający sporej części społeczeństwa. Antygeny wywołujące nadmierną reakcję systemu immunologicznego występują wszędzie, do najczęstszych należą pyłki roślin, roztocza, zarodniki grzybów czy sierść zwierząt, ale coraz częściej pojawiają się reakcje uczuleniowe na składniki znajdujące się w pożywieniu (zwłaszcza mleko, gluten i orzechy). Wielokrotnie jest praktycznie niemożliwe, aby uniknąć niektórych substancji, zwłaszcza tych, które są w powietrzu. Są jednak rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów.

Leczenie uczulenia w Centrum Medycznym Pułaskiego w Białymstoku

Porada specjalistyczna u lekarza alergologa obejmuje pomoc w zrozumieniu schorzenia, wyjaśnienie jego przyczyn, wskazanie, których pokarmów czy czynników należy unikać, by zminimalizować uporczywe objawy. W Centrum Medycznym w Białymstoku możemy zapoznać Państwa z kalendarzem pylenia roślin i sposobami zmniejszenia narażenia na roztocza (specjalistyczna pościel czy systemy filtrowania powierza). We współpracującym z Centrum laboratorium przeprowadzamy testy diagnostyczne umożliwiające potwierdzenie lub wykluczenie poszczególnych rodzajów uczulenia. Zajmujemy się farmakologicznym leczeniem nadwrażliwości, a jeżeli wystąpi taka konieczność skierujemy Państwa na specjalistyczne odczulanie.

Leczenie schorzeń alergicznych i pulmonologicznych

Zatrudniony w Centrum Medycznym Pułaskiego w Białymstoku alergolog po przeprowadzeniu niezbędnych testów i badań spirometrycznych dobierze odpowiednie metody leczenia zwłaszcza tych chorób, które mogą się nasilać w wyniku reakcji uczuleniowych, jak np. astma oskrzelowa, ale też innych schorzeń układu oddechowego, w tym przewlekłej choroby obturacyjnej płuc. Systematyczne wizyty i kontrole umożliwią Państwu komfortowe funkcjonowanie w trudnych dla Państwa okresach.

Prof dr hab n. med. Wojciech Naumnik

Tel. +48 881 670 007, ul. Kazimierza Pułaskiego 35, 15-337 Białystok

PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14

KONTAKT

+48 538 306 853
+48 881 670 007
+48 85 87 300 70