Herbak

Neurologia Dziecięca

2023-11-16T10:46:22+00:00

Neurologia

Neurologia zajmują się diagnostyką i leczeniem zaburzeń mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych (zespół cieśni nadgarstka), mięśni i autonomicznego układu nerwowego. Bada bóle głowy (w tym migreny), bóle kręgosłupa (rwa kulszowa), udar mózgu, demencję, chorobę Alzheimera, Parkinsona, napady padaczkowe, stwardnienie rozsiane, zaburzenia snu i choroby nerwowo-mięśniowe. Nasz neurolog w Białymstoku świadczy pomoc z wymienionego zakresu.

Zapewniamy opiekę wysokiej jakości w warunkach ambulatoryjnych. Biorąc pod uwagę złożoną naturę chorób związanych z układem nerwowym, prowadzimy interdyscyplinarną współpracę z innymi lekarzami, fizjoterapeutami, logopedami w celu zapewnienia kompleksowej opieki neurologicznej dla pacjentów. Dodatkowo specjaliści tej dziedziny, prowadza również w szczególności ścisłą współprace z psychologami, jak i psychiatrami. Wynika to ze szczególnie ścisłego związku układu nerwowego z funkcjonowaniem ludzkiej psychiki. Wszyscy nasi neurolodzy są doświadczonymi specjalistami w swojej dziedzinie medycyny.

Nasze Centrum Medyczne w Białymstoku przyjmę pacjentów, którzy potrzebują pomocy z omawianego w tej kategorii zakresu. Ta dziedzina medycyny szczególnie zaczęła rozwijać się w okresie renesansu, chociaż wtedy była ona na bardzo prostym poziomie. Dopiero rozwój technologii, jak i wiedzy w przyszłości pozwolił na zajęcie się działaniami w tym zakresie prowadząc do skuteczniejszych efektów leczenia.

dr Renata Wilczewska

dr Anna Syta-Krzyżanowska

Leczenie bólu głowy, czyli jeden z głównych obszarów neurologii

Z pozoru niegroźny, jednak potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Ból głowy to dolegliwość, która dotyka swoimi skutkami wielu Polaków niezależnie od wieku, płci czy też stanu zdrowia. Najczęściej pojawia się w części oczodołowo-skroniowej głowy lub części wewnętrznej czaszki. Przyczyn powstania tego schorzenia może być wiele. Sam przebieg występowania schorzenia może być zróżnicowany w zależności od danego przypadku. Dlatego też bez dokładnych badań oraz konsultacji neurologicznych trudno wyrokować, czym może być spowodowany. Niemniej, warto pamiętać o tym, że ból głowy przybiera rozmaite postaci i może trwać zarówno krótki, jak i długi okres a z czasem się nasilać. Leczenie bólu głowy w Centrum Medycznym Pułaskiego w Białymstoku to proces, którego zadaniem jest poznanie przyczyn powstawania dolegliwości w celu zmniejszenia ilości ich występowania, a także złagodzenia ich objawów. W końcowym rozrachunku dąży się do całkowitego wyeliminowania schorzenia.

Migrena jako szczególny i napadowy przypadek bólu głowy

Schorzenie to charakteryzuje się występującymi napadami bólu głowy, które mogą być czasami powiązane z innymi dolegliwościami neurologicznymi np. zaburzeniami pola widzenia czy też drętwienie kończyn. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, choć żadna z powstałych teorii nie tłumaczy do końca zjawiska powstawania migreny. Problem ten statystycznie dotyka ponad trzech milionów Polaków, co czyni go jedną z najczęstszych dolegliwości występujących w naszym kraju. Może być on jednak znacznie większy ze względu na to, że wiele osób nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Neurologia to jednak dział medycyny, który zajmuje się tego typu schorzeniami, a w naszym Centrum Medyczne Pułaskiego w Białymstoku przyjmiemy pacjentów, szukających pomocy w związku z występującymi dolegliwościami. Leczenie migreny to bardzo często złożony problem, przez co nie istnieje jedna, uniwersalna metoda, przynosząca ulgę w cierpieniu. Z tego względu specjaliści pracujący w naszej placówce po konsultacjach oraz przeprowadzonych badaniach przedstawią najlepsze możliwe rozwiązania w oparciu o indywidualny przypadek pacjenta.

KONTAKT

+48 538 306 853
+48 881 670 007
+48 85 87 300 70

Tel. +48 538 306 853 Tel. +48 881 670 007 Tel. 85 87 300 70, 
ul. Pułaskiego 26C lokal 2, 15-337 Białystok, podlaskie

PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14