Herbak

Fizjoterapia Oraz Masaże

2022-10-24T08:47:23+00:00

W ramach usług naszego Centrum Medycznego znajduje się również pomoc pacjentom w zakresie utrzymywania, rozwijania lub przywracania sprawności motorycznej. Prowadzona w naszej przychodni fizjoterapia skupia się na technikach manualnych i fizykalnych oraz ćwiczeniach, które wspomagają kręgi, układ mięśniowy oraz kostno-stawowy. Wykonujemy również masaże kręgosłupa i relaksacyjne, a także kinesiotaping.

Techniki manualne w leczeniu chorób układu kostno-stawowego
Terapia manualna ma na celu wspomaganie pacjenta w jego powrocie do pełnej sprawności ruchowej, najczęściej przy schorzeniach kręgosłupa, problemach neurologicznych oraz kostno-stawowych. Polegają one na ucisku odpowiednich punktów w celu wywarcia wpływu na tkanki miękkie. Leczenie manualne przy uzupełnieniu masażami leczniczymi i relaksacyjnymi, ćwiczeniami lub tapingiem mają na celu zmniejszenie bolesności i ułatwienie powrotu do prawidłowych wzorców ruchowych lub postawy ciała.

Wspomaganie leczenia taśmami – o kinesiotapingu
Kinesiotaping, który znany jest również pod nazwą plastrowania dynamicznego to technika stosowana w profesjonalnej fizjoterapii. Stosuje się ją poprzez manualne nakładanie na ciało odpowiednio napiętych taśm Kinesio. Plastry są bawełniane i utrzymują się dzięki specjalnemu klejowi medycznemu. Kinesiotaping, podobnie jak masaże lecznicze, ma na celu zrelaksowanie stawów lub okolic kręgosłupa poprzez zwiększenie odstępu pomiędzy skórą a mięśniami, a co za tym idzie zmniejszenie ucisku – nie zawierają substancji aktywnych.

Kinesiotaping nie służy usztywnianiu ani stabilizacji kończyn – po nałożeniu plastrów pacjent zachowuje pełną motorykę. Wspomaganie leczenie urazów i kontuzji kostno-stawowych, wad kręgosłupa oraz innych dolegliwości odbywa się poprzez zmniejszenie ucisku i zrelaksowanie mięśni bez konieczności ograniczania aktywności. Nakładanie taśm Kinesio wymaga sprawności manualnej i znajomości anatomii, dlatego powinno być wykonane przez fizjoterapeutę.

Szerokie zastosowanie technik masażu leczniczego i relaksacyjnego
Masaże lecznicze mogą być ważnym elementem wspomagającym fizjoterapię. Efekty wykraczają znacznie poza relaksujący wpływ na organizm. Dzięki odpowiednim technikom stanowią istotne wsparcie dla procesu leczenia schorzeń. Masaż kręgosłupa lub innych obszarów dotkniętych schorzeniem dzięki manualnemu naciskowi lub pobudzeniu krążenia poprzez drenaż limfatyczny relaksuje, zmniejsza napięcie i może przyczyniać się do łagodzenia stanów bólowych w mięśniach, stawach lub w okolicach kręgów.

Masaż relaksacyjny jest często włączane w fizjoterapię dzięki odprężającemu wpływowi na organizm oraz psychikę człowieka. Nie ma zastosowania medycznego i nie służy do wspomagania leczenia, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich technik manualnych masaż może wpływać na zmniejszenie napięcia mięśniowego i nerwowego, spowodowanego na przykład problemami z kręgosłupem, zapewniając pacjentowi komfort.

Poznaj nasz personel
Specjalistą, który w Centrum Medycznym Pułaskiego zajmuje się fizjoterapią, tapingiem i masażem jest magister Marcin Bijowski. Studia ukończył na wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, regularnie też bierze udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Zajmuje się wspomaganiem leczenia schorzeń kręgosłupa oraz układu kostno-stawowego prowadzi w formie terapii manualnej, wspierając działania masażami leczniczymi i relaksacyjnymi czy kinesiotapingiem. W pracy zawodowej stosuje holistyczne podejście do pacjenta, dobierając metody terapii przede wszystkim do zdiagnozowanych przyczyn, a nie wyłącznie objawów.

Dlaczego warto wybrać Centrum Medyczne Pułaskiego?
Centrum Medyczne Pułaskiego oferuje możliwość zarezerwowania wizyty u ortopedy, chirurga oraz lekarzy innych specjalizacji zajmujących się schorzeniami kręgosłupa, kości i stawów. Pacjent może odbyć wszystkie niezbędne przed fizjoterapią konsultacje i badania w jednym miejscu. Przychodnia znajduje się przy ulicy Kazimierza Puławskiego w Białymstoku, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS, a także przystanków komunikacji miejskiej. W budynku zadbano o udogodnienia dla osób z ograniczoną sprawnością manualną i ruchową, aby pacjent mógł dostać się na umówione zabiegi w przyjaznych, relaksujących warunkach.

mgr Marcin Bijowski

KONTAKT

+48 538 306 853
+48 881 670 007
+48 85 87 300 70

Tel. +48 538 306 853 Tel. +48 881 670 007 Tel. 85 87 300 70, 
ul. Pułaskiego 26C lokal 2, 15-337 Białystok, podlaskie

PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14