Chirurgia Ogólna

2020-01-03T12:03:08+00:00

Chirurgia ogólna

Operacje są szczególnie stresujące do pacjentów, dlatego wymaga się, aby specjaliści posiadali odpowiednie umiejętności, jak i podejście do pacjenta, którego leczeniem się zajmują. Nasze Centrum Medyczne w Białymstoku zatrudnia zespół chirurgów, którzy zajmują się przeprowadzaniem różnego rodzaju operacji przy użyciu specjalistycznych narzędzi. W ramach rozwoju technologii, jak i wdrażania jej w działalność szpitali i przychodni, wykorzystuje się w chirurgii coraz częściej możliwe jak najmniej inwazyjne techniki.

Chirurg w zajmuje się między innymi takimi zabiegami jak operacjami brzucha (pęcherzyka żółciowego, śledziony, nadnerczy), jak i innymi działaniami, jak chirurgia bariatryczna. Ostatnia z wymienionych form jest szczególnie istotna dla leczenia schorzenia, które staje się coraz poważniejsze w społeczeństwie. Otyłość może prowadzić do rozwoju różnego rodzaju schorzeń, jak i problemów. Ciężar działa, jak i zlegający w układzie krwionośnym cholesterol może prowadzić nawet do zawału serca, a to z kolei nawet może skończyć się śmiercią.

Od diagnozy po obserwację – koordynujemy nasze usługi z lekarzami innych specjalności, aby dopasować metody i techniki do typu danej choroby. Naszym celem jest nie tylko leczenie obecnego schorzenia, ale również zminimalizowanie późniejszego bólu i blizn, skrócenie czasu powrotu do zdrowia i powrót do normalnego codziennego życia tak szybko, jak to możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że kwestie leczenia zależą w głównej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Mimo wszystko warto zadbać o swoje zdrowie, jak najwcześniej. Dlatego zaleca się częste wykonywanie badań, jak i wdrażanie odpowiednich działań profilaktycznych w miarę możliwości.

Łukasz Rydzewski

Mikołaj Czerniawski

Tel. +48 881 670 007, ul. Kazimierza Pułaskiego 35, 15-337 Białystok

PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14