Radiologia (usg)

2019-12-20T09:10:02+00:00

Radiologia (USG)

Radiologia to dział medycyny zajmujący się obrazowaniem ciała człowieka za pomocą specjalistycznej aparatury, która wykorzystuje min: promieniowanie rentgenowskie, pole magnetyczne oraz ultradźwięki.

Centrum medyczne Pułaskiego z Białegostoku zajmuje się prowadzaniem różnego rodzaju diagnoz i badań. W zakres działalności wykonywanej przez naszych lekarzy wchodzi między innymi USG brzucha, tarczycy, kolana i bioder. Świadczona pomoc wykonywana jest dla osób dorosłych, prywatnie, nie w ramach NFZ. Regularne badania profilaktyczne pozwalają wykryć ewentualną chorobę już we jej wczesnym stadium. Schorzenie odkryte na samym początku jego rozwoju pozwala na skuteczniejsze i szybsze jego wyleczenie.

Ultrasonografia jest jedną z najchętniej wykorzystywanych nieinwazyjnych metod radiologicznych, służy do wykrywania zmian patologicznych w wielu narządach, bez konieczności narażania pacjenta na promieniowanie rentgenowskie.

W wielu przypadkach badanie USG brzucha, tarczycy, kolana, bioder lub innych narządów, jest wystarczające do precyzyjnego określenia stanu zdrowia pacjenta.

Nasze Centrum Medyczne wyposażyliśmy w najnowszej klasy aparat LOGIQ F6, renomowanej firmy General Electric.

dr Joanna Tarasiewicz-Ćwiklewska

Tel. +48 881 670 007
ul. Kazimierza Pułaskiego 35, 15-337 Białystok

PN-PT: od 8 do 20
SOB: od 8 do 14