Chirurgia Bariatryczna

2019-10-07T08:39:30+00:00

Chirurgia bariatryczna

Utrata wagi może być trudna. Jeśli zmagasz się z otyłością i związanymi z nią problemami zdrowotnymi i bezskutecznie próbujesz schudnąć, chirurgia bariatryczna może być dla Ciebie odpowiednia.

Chirurgia bariatryczna i zmiany stylu życia wymagane do osiągnięcia pożądanego wyniku wymagają jednak poważnego zaangażowania z Twojej strony. Ale twoje zaangażowanie wiąże się również z obietnicą, że w naszym Centrum zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci odnieść sukces. 

Istnieje wiele rodzajów operacji odchudzania, zwanych łącznie chirurgią bariatryczną. Obejście żołądka (by-pass) jest jednym z najczęstszych rodzajów operacji bariatrycznych w Stanach Zjednoczonych. Innym rodzajem zabiegu jest częściowe wycięcie żołądka tak zwana sleeve gastrectomia. 

Ominiecie żołądka i inne operacje odchudzania wprowadzają zmiany w układzie trawiennym, pomagając schudnąć, ograniczając ilość posiłku lub zmniejszając wchłanianie składników odżywczych lub jedno i drugie. Obejście żołądka i inne operacje odchudzania są wykonywane, gdy dieta i ćwiczenia nie działają lub gdy masz poważne problemy zdrowotne z powodu swojej wagi.

Mimo ogromnego postępu techniki i wiedzy na temat tych procedur, wszystkie formy operacji odchudzania, są procedurami, które mogą stwarzać poważne ryzyko i skutki uboczne. O tym wszystkim dowiesz się podczas wizyty w naszym centrum i konsultacji z chirurgiem. Musisz pamiętać, że z całą pewnością będziesz musiał wprowadzić stałe zdrowe zmiany w diecie i regularnie ćwiczyć, aby zapewnić długoterminowy sukces operacji bariatrycznej. Niezbędna bywa również opieka psychologiczna czy psychodietetyka. 

dr Mikołaj Czerniawski

Tel. +48 881 670 007, ul. Kazimierza Pułaskiego 35, 15-337 Białystok

PN-PT: od 8 do 20, SOB: od 8 do 14